o mnie

Cześć!

Nazywam się Gabrysia i opowiem Ci krótko moją historię.

Chyba jedną z moich głównych cech charakteru jest nieustępliwość w wymyślaniu czegoś nowego – muzycznego i wcielanie tego w życie.

Przykładem tego jest moja nowa płyta, która ukazała się niedawno. Ta płyta to moja codzienność ubrana w muzyczną opowieść. Prostą, żywą i radosną. W swoich utworach łączę gospel, soul, pop, jazz, latin i nie tylko. Otwartość na różnorodne style muzyczne zaszczepili we mnie rodzice i tak już zostało. Bóg, poświęcenie, radość i uśmiech, rodzina, małżeństwo, miłość, marzenia to tylko niektóre z tematów utworów. Każdy ma swoją historię i każdy jest moim realnym doświadczeniem. Chcę by jak najlepiej wyrażały mnie, a odbiorcom pozwalały odkrywać w nich siebie.    ↓

Gabriela Blacha Radosław Pendziałek teledysk Mamo

Ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach, konkretnie Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej – skrzypce jazzowe. Równolegle kształcąc się wokalnie.

Od 2012 pracuję jako realizator dźwięku we własnym studiu nagraniowym Studio B1 w Gliwicach.

Uczę śpiewu i gry na skrzypcach.

Od 2012 organizuję ogólnopolski projekt gospel – Wesoły Wędrownik. Jest to koncert twórczości Norberta Blachy. W skład zespołu wchodzi 24 muzyków (wokalistów, instrumentalistów). W tym niesamowitym składzie na dużej scenie przybliżamy odbiorcom twórczość tego niesamowitego kompozytora.   ↓

2a

On That Day, to mój projekt warsztatów gospel, który tworzę z Radosławem Pendziałkiem i Iwoną Blachą-Durczok.

Uwielbiam ludzi. Nie brakujemy mi też „dziecięcej naiwności” by wierzyć, że się uda – dlatego cały czas działam. Muzyka zawsze mi towarzyszyła – nie poznałabym jej gdyby nie rodzina. Traktując swój talent jako dar, pragnę się nim dzielić.

Mrowisko_gospel20 Mrowisko_gospel23